Spor Salonu Açmak İçin Devlet Desteği 2022

Spor Salonu Açmak İçin Devlet Desteği

Spor salonu açmak için devlet desteği gibi teşviklerden yararlanmak mı istiyorsunuz? Spor salonunu açmak isteyen kişilerin başında vücut geliştirme sporu ile uğraşacan hocalar yer alıyor diyebiliriz. Son dönemlerde artan zamlar ve döviz kurundan dolayı maalesef birçok spor hocası böyle bir işe yeltenemiyor. Spor salonu açabilmek 2022 yılında oldukça basit bir iş hâline dönüştü diyebiliriz sadece yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederiz.

Spor salonu açmak diğer eski yıllara göre çok daha zahmetli ve aynı zamanda daha masraflı bir hale dönüştü. Birçok kişi daha fit ve zarif görünmek adına sağlığına ve sporuna özen gösteriyor. Özelliklede kadınlar ve erkekler son 3-4 yıl içerisinde spor salonlarına kayıt yaptırarak ülkemizdeki rekorunda önüne geçmiş bulunuyor.

Hal böyle olunca birçok girişimci spor salonu açmak için sermaye derdine düşmüştür. Bu kapsamda bankalardan kredi çekmek isteyen veya farklı kanallar arayanların sayısı da bir hayli fazla oldu. Özellikle de bankalardan kredi çekerek spor salonu açmak isteyen kişiler devlet destekli banka kuruluşları üzerine arayışa geçmiş bulunuyor. Her ne kadar direkt olarak spor salonu ifadesi ile olmasa da spor salonu açmak için devlet desteği veren bankalara değinmek istedik.

Spor Salonu Açmak için Devlet Desteği

Devlet destekli banka kuruluşlarından biri olan Ziraat Bankası her alanda faaliyet göstermek isteyen bireyler için girişimci kredisi sunuyor. Her ne kadar spor salonuna yönelik özel bir kampanyaları bulunmasa da “Bireysel işyeri kredisi” adı altında vermiş olduğu fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Spor salonu açmak için devlet desteği 2022 yılında spor salonu açacak kişiler için bulunmayacak hizmet kalitesi diyebiliriz. Ayrıca, devlet destekli spor salonu açan kişiler yazımızın en altına deneyim ve tecrübelerini yorum olarak belirtebilir.

Bireysel İşyeri Kredi Kampanyası Özellikleri

Bireysel işyeri kredisinde kampanyalar nelerdir ve nasıl avantajlar sağlanmaktadır müşterilere maddeler hâline getirerek siz değerli okuyucularımıza sunmaktayız. Doğru ve emin adımları izleyerek hem spor salonu hem de ekstra olarak başka bir işe yöneliyorsanız eğer ilave bir iş kurabilmeniz için kredi kampanyasını inceleyebilirsiniz.

  • 120 aya varan vadelerle kredi kullanabilirsiniz.
  • İşyerinin maliyetine yönelik ekspertiz raporu doğrultusunda işyerinin %75’ine kadar kredi alabilirsiniz.

Krediyi Alabilmek için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Spor salonu açmakta kararlısınız ve kampanyaları araştırdıktan sonra krediyi alabilmek için gerekli belgeler nelerdir onu merak ediyorsanız aşağıda maddeler hâline getirdiğimiz belgeleri tamamlamanızda fayda vardır.

  • Başvuru formunu eksiksiz doldurmanız ve teslim etmeniz gerekiyor.
  • Başvuruda bulunacak olan kişiye ait kimlik fotokopisi.
  • Aylık düzenli gelirinizin olduğunu yansıtan maaş bordrosu önemli şartlar arasında yer alıyor.
  • İpotek yapabilmek için gerekli olan teminata yönelik belgeler.
  • Eğer işyerinizi ortaklık üzerine kuracaksanız, bunun için ortak kişiyle birlikte imzalanan sözleşme banka tarafından sizden istenmektedir.