Seyyar Satıcılık Yapmak Para Kazandırır Mı? 2022

Seyyar Satıcılık Yapmak Para Kazandırır Mı?

Seyyar satıcılık yapmak para kazandırır mı gibi soru birçok kişinin aklına mantıklı geliyor diyebiliriz peki bu seyyar satıcılık yaparak para kazanmak gerçekten mümkün mü? Seyyar satıcılığın şartları, imkanları ve insanlara sağladıkları zorluklar tam olarak neler bunu yazımız içinde net bir şekilde göreceğiz. Yazılarımızın genelinde büyük kazançlardan söz ediyoruz ve tabi ki de bunun gerekliliği olan büyük işlerden söz ediyoruz.

Ancak herkes aynı idealler için yaşamıyor ve girişimcilik yapan herkes illa ki çok büyük bir şirket kurma peşinde değil. Eminim ki seyyar satıcılık yapmayı düşünenler de vardır. Sonuçta bu şekilde ev geçindiren birçok kişi var ve bu işi büyütüp iyi noktalara gelen birçok kişi var. Bu konu hakkında sizde merak içindeyseniz bu yazımız size rehber niteliğinde olacaktır diye düşünüyoruz. Şimdi bakalım bu iş ile para kazanılabilir mi, masrafları çok mu?

Seyyar Satıcılık Yapmak İçin Neler Gerekir?

Öncelikle söylemeliyiz ki Seyyar Satıcılık yapmakta devlet onayıyla gerçekleşiyor ve bunun içinde belirli belgeler alınması gerekiyor. Yani tamamıyla yasal ve prosedürlere uygun olması sizin açınızdan büyük bir avantaj. Aynı zamanda birçok çalışanın sahip olduğu avantajlar sizin içinde geçerli. Yani tamamıyla vergisini veren bir vatandaş gibi bu işi yapıyorsunuz.

Bir diğer konuysa, bu iş için çok iyi çalışmanız gerekiyor. Ayrıca bu işi büyük şehirlerde yapmanız doğal bir şekilde daha mantıklı. Küçük bir ilde bu işle meşgul olmak size bir şey kazandırmayacaktır. İstanbul gibi bir şehirde seyyar satıcılık para kazandırır mı sorusundan sonra bu işi yaptığınızı düşünecek olursak tezgahı en geç 6.00 gibi açmanız gerekir. Ayrıca iş çıkışı saatlerinden önce de tezgahı kapatamazsınız. Kış aylarında, yağmurda, karda, çamurda şartlar ne olursa olsun bunu yapmak durumunda kalacaksınız ve emin olun ki bu hiç kolay olmayacak.

Son uyarımız ise şu: Seyyar satıcılık yapacaksanız, sattığınız ürünün ilgi çekici ve özel olması gerekiyor. Sıradan bir nohut pilavı da bu iş için yeterli ancak iyi satışlar yapmak için insanları ilgisini çekmek şart. Tabi bu da özel bir tarifle olmalı. Mükemmel bir sunum da bunu sağlayabilir ancak sunum için vaktiniz pek olmayacaktır. O sebeple bunu tat ile yapmak sizin daima işinize gelir. Aksi takdir de satış oranlarınız düşük olacaktır ve hayal kırıklığına uğramanız olası olacaktır.

Seyyar Satıcılık Yaparak Para Kazanabilir Miyim?

Aslında duruma yüzeysel bakacak olursak birçok insan yapıyor ve evlerine ekmek götürebiliyorlar, yani karlı. Ancak bu kar barı etkenlere göre değişkenlik gösterebiliyor. Seyyar satıcılık yapmak para kazandırır mı evet kazandırabilir fakat Örneğin bu işi hangi şehirde yaptığınız çok önemli. Bu gibi etkenlere sizin için listeledik. Bunlara dikkat ederseniz muhtemelen satış oranlarınız ortalamanın üstünde olacaktır.

  • Defalarca tekrarladığım gibi büyük bir şehirde bu işi yapmaya özen gösterin. Küçük şehirlerde böyle bir kültür yok. Ancak büyük şehirlerde insanlar işe giderken, dönerken, öğlen aralarında bu tip yemekler yemeyi tercih edebiliyorlar.
  • Tezgah çevresinde oturmaya uygun müsait alanlar bulunmalı. Tabure koymalısınız demiyorum ancak bankların yakınında bir yerde tezgah açmak sizin işinize gelecektir. Sırf bu sebeple sizden yiyecek en az 50 kişi olacaktır diyebilirim. çünkü seyyar satıcılığın tek negatif yönü oturacak yer problemidir.
  • Yemeklerin tadı zaten inanılmaz derecede önemli. Ancak bunun yanında yemeklerin taze olması da hayati önem taşıyor. Eğer yemekler taze olmazsa bir kez gelen birisi, ikinci defa asla gelmez. Bunun için günün hangi saati olduğu farketmeksizin bir şekilde yemekleri taze tutmalısınız.
  • İnsanlarla iyi geçinmeniz bu iş için çok önemli. Her an güler yüzlü ve sıcakkanlı olmak zorundasınız. Çünkü esnafların görevi budur. Asık yüzlü esnaflar aslında ne kadar müşteri kaybettiklerinin hiçbir zaman farkında değiller. Bunu her ne kadar maddi gelir içinde yapsanız sonuçta bu hepimizin aslında yapması gereken bir şey. Bunu alışkanlık haline getirin ve gülmeyi ihmal etmeyin.