Senetle Kredi Veren Bankalar 2022 Yılı Güncel Liste!

Senetle Kredi Veren Bankalar

Senetle Kredi Veren Bankalar hangileri ve daha cazip fırsatlar sunan bankalar arasında kimler yer alıyor hep birlikte görelim. Tüketiciler bankalardan kredi çekerek genel kapsamda yer alan bir takım ihtiyaçlarını giderme çabasına girmektedirler. Fakat maddi imkansızlıklar veya bankalardan kredi çekememe durumları insanları senet karşılığı para veren yerler arayışına sürüklemektedir. Bu kapsamda tüketicilerin arayış içerisinde oldukları durum çerçevesinde karşılarına senetle para veren tefeciler ilk sırada yer alıyor.

Toplumsal düşünce çerçevesinde bakıldığı vakit, tefecilerden senet karşılığında para almak oldukça kötü bir durum olduğu gibi sonradan başınıza olmadık dertlerin açılacağının da temeli olmaktadır. Bu kanı üzerine her ne kadar iyi nitelikte tefeciler bulunsa da kötü kavramı nedeniyle iyilerde aynı kefeye koyulmakta. Bunun üzerine tüketiciler yasal olmayan tefecilik kavramı yerine, senetle kredi veren bankalar arayışına yönelmektedirler.

Senetle Kredi Veren Bankalar

Hemen yukarıda yasal olmayan ve neticesinde kötü durumlar yaşabileceğiniz tefecilerden bahsettik. Kredi kullanma kapsamında iyi olan yön ise senet karşılığı bankalardan kredi çekmek üzerine yer alıyor. Sizleri sıkıntıya düşürmeyecek bir yöntem olan senetle para veren bankalar konusu, günümüzde neredeyse tüm bankalar tarafından tüketicilere sağlanmaktadır. Türkiye’de yer alan hemen her banka senet karşılığı para verebilmekte, fakat bunun için bir takım şartlar yer alıyor.

Senet karşılığı kredi veren bankalar, ilk etapta şart koştuğu kredi notu konusunda oldukça hassas olmaktadırlar. Eğer kredi notu değeriniz 1300’ün altında seyir gösteriyor ise kredi çekme durumunuz oldukça zor bir durumu kapsıyor. Bu duruma ek olarak geri ödeme güçlüğünüz var ise mutlak şart olarak kefil istemektedirler.

Tüm bunlara dayalı olarak herkesinde ortak sorunu olan kara liste durumunda iseniz, bankaların hemen hepsinden kredi veya kredi kartı hizmeti almanız oldukça zordur. Bankalardan senetle kredi almak için öncelikle gelir belgenizi göstermeniz gerekiyor. Buna karşılık bir geliriniz yok ise taşınabilir ya da taşınamaz bir gayrimenkul sahibiyseniz, bu malınızı ipotek ettirerek “senet karşılığı spot kredi” adını taşıyan hizmetten faydalanabilirsiniz.

Senetle kredi veren bankalar harici yazımız dışında ise aşağıda da senetle kredi veren kuyumlar yazısına da yer sağlamış olacağız. Bankalar içerisinden senetle kredi alamazsanız eğer bunu direkt olarak kuyumcularda deneyebilir, kredi alabilme şansınız biraz daha artabilir.

Senetle Nasıl Kredi Alabilirim?

Tüketicilerin genellikle nakit ihtiyacı için en güvenli kapı olan bankalar her zaman tercih edilen yönler olmuştur. Fakat günümüz sistemine dayalı olarak bankalardan kredi kullanmak veya kredi kartı bile almak oldukça zor bir virajı tüketicilerin karşısına çıkarır oldu. Bankalar artık Findeks adı verilen kredi notu kapsamındaki tüketicinin güvenilirlik derecesine göre hizmetlerini sunuyor.

Bu doğrultuda tüketiciler bankalar nezdinde temiz bir sicile sahip değiller ise kredi çekme durumları bir hayli zorlaşmaktadır. Akabinde tüketiciler senetle kredi veren kuyumcular başta olmak üzere birçok farklı senet karşılığı para veren yerler üzerine araştırmalar yapmaktadırlar.

Senetle Kredi Veren Kuyumcular

Senet karşılığı kredi veren kuyumcular konusu tefecilerin bir üst modeli olarak görülmekte. Günümüz şartlarınca bu tür işlemler resmiyete döküldüğünden dolayı, uzun vadeli çekler için factoring şirketleri veya kredi kartı borcunuzu komisyon üzerinden değerlendirerek kapatan firmalar bile bulunmakta. Bununla birlikte son günlerde karşımıza çıkan senetle para veren kuyumcular da sayılarını çoğaltmış bulunmaktadır.

Senetle para veren kuyumcuların listesi internet veya farklı bir kanaldan ulaşabileceğiniz bilgi kanalını oluşturmamaktadır. Yani internetten senetle kredi veren kuyumcular bulunmamaktadır. Bu durum tamamen sizin yakın çevrenize bağlı olunarak yer alan kuyumculardan temin edilebilmektedir. Tavsiye üzerine veya kendinizde kuyumculara giderek senet karşılığı para verme durumlarını yoklayabilirsiniz. İnsanların içerisinde yer aldığı bu çaresizlik elbette ki sadece yokluk çerçevesini oluşturmamaktadır.

Aynı zamanda birçok kişi keyfi olarak senetle kredi almanın peşine de düşmektedir. Sizlere tavsiye olarak; hiçbir şekilde keyfe keder hali ilen senetle kredi yoluna düşmemeniz üzerine olmaktadır. Son durum artık sizi bu yöne doğru itiyor ise, mecburen kredi veren kuyumcular üzerine iyi bir araştırma yaptıktan sonra ihtiyacınız dahilinde olan nakit parayı kendilerinden alabilirsiniz.

Senetle Kredi veren bankalar yazımız içerisinde eksik gördüğünüz veya tamamlamak istediğiniz alanlar var ise lütfen bunu yazımızın en altındaki yorum kısmından yaparak diğer ziyaretçilerinde görmesine fayda sağlamış olursunuz.