İş Yeri Açma Kredisi ve İş Yeri Tadilat Kredisi Nasıl Alınır

İş Yeri Açma Kredisi

İş yeri açma kredisi nasıl alınır ve hangi şartlarda alınacağına dair tüm bilgileri sunmanın yanı sıra iş yeri tadilat kredisi nasıl alınır gibi sorularında cevaplarını bulabileceğiniz yazımızı okumaya lütfen devam edin. Günümüzde ev kiralarının en düşük 750 – 1000 TL arasında olması insanları kendi iş yerini açma ve daha fazla kazanç sağlama fikirlerine yöneltiyor.

Bu doğrultuda yeterli sermayeyi bulamayan, özellikle de fikri olduğu halde parası yetersiz kalan birçok kişi iş yeri açma kredileri üzerine yoğunlaşıyor. Devlet destekli olarak birçok kurum ve banka kuruluşu tarafından girişimcilere sunulan iş yeri açma kredisi 2022 yılında da aktif bir şekilde devam edecek. Manav, atölye, cafe, ayakkabı imalatı, playstation salonu ve daha birçok farklı sektöre yönelik kazanç elde edilebilecek işler üzerine kredi olanaklarına sizlerde varabilirsiniz.

İş Yeri Açma Kredisi Veren Kurum ve Kuruluşlar

Projelere yönelik devlet destekli krediler kapsamında yer alan programlar genellikle dev kurum kuruluşları tarafından girişimcilere sunuluyor. Buna özellikle de KOSGEB kurumunu örnek olarak göstermek doğru bir fikir olacaktır. Girişimci kaydını yaptıranlar KOSGEB tarafından ücretsiz olarak sunulan uygulamalı girişimcilik eğitimleri sonrasında ilgili projelerini kurula sunarak kredi olanaklarından faydalanabilmektedir. 50 bin TL geri ödemesiz iş yeri açma kredisi desteğini sunan KOSGEB, öte yandan mevcut esnaflara da kredi desteği sunuyor. İş yerini büyütmek isteyen kobilere yönelik 100 bin TL’ye kadar kredi desteği yine ilgili kurum tarafından sunulmaktadır.

  • KOSGEB
  • TEB İş yeri Açma Kredisi
  • Garanti Bankası İş yeri Açma Kredisi
  • İş Bankası İş yeri Açma Kredisi
  • Halkbank İş yeri Açma Kredisi
  • Akbank İş yeri Açma Kredisi
  • Vakıfbank İş yeri Açma Kredisi
  • Ziraat Bankası Girişimcilik Kredisi
  • Denizbank İş yeri Açma Kredisi
  • Yapı Kredi Girişimcilik Kredisi

İş Yeri Tadilat Kredisi Nasıl Alınır?

İş yerini tadilat ettirmek isteyenler iş yeri tadilat kredisi adı altında uygun faiz oranlı ihtiyaç kredisi kullanabilir. İş yeri tadilat kredisi faiz oranları 0,75 başlayan oranlarla en az 6 ay ödemesiz olarak verilir. Vade olarak en fazla 36 ay vade ile sınırlandırılmıştır. İş yeri tadilat kredisi çekmek için Halkbank bankasını kullanabilirsiniz. Halkbank özellikle kobi ve esnaflara özel avantaj şartları sunmaktadır.

Kobi ve serbest meslek gurupları 5 bin lira üzeri tadilat harcamaları için İş yerimi yeniliyorum kredisi çekebilir. Bu kredide 3 ay ödemesiz 12 ay vadeli 0,75 oranlı, 6 ay ödemesiz 13-24 ay vadeli 0,80 oranlı, 6 ay ödemesiz 25-36 ay vadeli 0,85 oranlı faiz seçenekleri bulunur.

Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifleri (ESKKK) menup işletmeler ise en fazla 36 ay vadeli kooperatif kredilerine uygulanan 6,5 faiz oranı ile kredi kullanabilir. Kredi miktarı 50 bin liraya kadar çıkmaktadır. 6 ay ödemesiz kredileri aylık ve 3 aylık dönemler halinde ödeyebilirsiniz.

İş Yeri Tadilat Kredisi Alma Şartları

Halkbank iş yeri tadilat kredisine başvuruda bulunmak istiyorsanız en yakın Halkbank şubesine başvuruda bulunmanız gerekir. Tc kimlik numaranızla birlikte gelir durumunuzu gösteren belgenizi ve iş yerinizin ruhsatını en yakın Halkbank şubelerine başvuruda bulunarak çekebilirsiniz.

Halk bankası’ndan iş yeri sahiplerinin yüzünü güldürecek halk esnaf kredileri ile işinizin patronu olma fırsatı sunuyor. Halkbank iş yeri kredileri ticari faaliyette bulunamayan kişiler için iş yerlerini kiralama ve satın alma gibi durumlarda kişilere kredi desteği sağlıyor. Satın alınacak iş yeri için konut kredilerinde olduğu gibi ekspertiz devreye giriyor.

İş yerinin değerinin % 50 si kadar tutarı Halkbank uygun faiz koşulları ile sunuyor. Kredi vadesi olarak maksimum 120 ay vade ve faiz oranı olarak % 1,15 oran ile 155 lira ekspertiz ücretiyle kolayca alabilirsiniz. Bu ücretlerin dışında herhangi bir kesinti yapılmayacaktır. Halkbank kredileri ile tanışmak için vakit kaybetmeden en yakın halk bank şubelerine sizleri de bekliyoruz.